Vítejte!

English Deutsch Français Italiano Español Slovenčina Czech Română Polski


O AKCI

Maratón Budapešť je částí dvoudenního běžeckého festivalu. Neděli je důraz kladen na maraton, můžeš zaběhnout i 30 km,  nebo maratón v 2 nebo 4 členném družstvu. Sobotu jsou na programu kratší tratě pro méně zkušené závodníky, nebo 10 km. Na vzdálenostech mezi 400m a 42 km si najde každý člen rodiny vyhovující trať a může se účastnit běžeckého festivalu.

JEDINEČNÝ TRASA:
Zaběhněte 30 km, připoj se k pelotonu po 12 195 metrech

Účast na maratónu je rovnocenná s krásnou prohlídkou města. Trasa vede centrem Budapešti, přes několik mostů a nemine ani hlavní památky města. Obdivuj krásy Budatínského hradu, krásné panorama Pešti a třetího největšího parlamentu Evropy na břehu Dunaje.

Na všech vzdálenostech bude celkem 27000 účastníků, více než 6000 maratonce a 1300 bězích družstev. Přesto není potřeba obávat se tlačenic a dlouhého čekání, jelikož se startuje ve vlnách a každý tak má dostatek prostoru.

latkep_01

V roce 2017 protékalo více než 5400 zahraničních závodníků, z toho 2800 na maratonu, ze 84 zemí. Nejvíce jich bylo z Francie, Velké Británie a Německa, byly zde však i z Thajska, Ghany, Vietnamu a to není všechno.

Na trase jsou rozmístěny obcerstvovaci stanice každých 3 – 4 Km a souběžně s nimi samozřejmě stanoviště první pomoci. Vodiči vám pak pomohou udržet kýžené tempo. Jelikož chceme, abyste si závod kromě jeho zdolání také řádně užili, připravili jsme pro vás po trase několik hudebních stanovišť čistě pro vaše potěšeni.

Každý rok dostávají účastníci unikátní funkční tričko s logem závodu a v cíli je čeká nádherná medaile. Prohlédněte si ty z minulého roku, aspoň pro představu, neboť je dizaj každý rok upravován.

[table “” not found /]

[tr][td]érmek[/td] [td]42km[/td][/tr]

42km érmek

Budapešť se také muže chlubit unikátními bary v samém centru města provozovanými v rozpadli z budovách určených k demolici. Atmosféra je zde nenapodobitelná, retro oživující dizajn interiéru v opravdovém stylu z dob socialismu. Tudíž se jedná o perfektní místo, kam zajít na deník před nebo po závodě.

A když už tu budete, nezapomeňte vyzkoušet místní speciality: gulyás, pörkölt, rétes a palacsinta.
Pokud mate citlivý žaludek, schovejte si tento zážitek na “po závodě”.

Prohlédněte si toto krátké video o tomto městě a připravte se na velké nadšeni.

Like us on Facebook and join the Facebook event to stay up-to-date.